Maajoukkueryhmät 2017

Kivääri

A-maajoukkue (4)
Juho Kurki (Kankaanpään Ampumaurheilijat)
Katariina Laine (Hämeenlinnan Ampumaseura)
Aleksi Leppä (Haminan Ampumaseura)
Joni Stenström (Raseborgs Skyttar)

B-maajoukkue (6)
Jaakko Björkbacka (Lehtimäen Ampujat)
Pauliina Frilander-Soini (Pieksämäen Seudun Ampujat)
Emmi Hyrkäs (Simpeleen Hahlo)
Saana Peltonen (Keuruun Seudun Ampujat)
Annika Sihvonen (Savonlinnan Metsästys- ja Ampumaseura)
Anna-Maria Siivonen (Turun Seudun Ampujat)

Nuorten maajoukkue (7)
Cristian Friman (Esbo Skytteförening)
Matias Kiuru (Poliisien Ampumaseura)
Sebastian Långström (Kyrkslätt Skytteförening)
Mira Mäkelä (Lappajärven Ampujat)
Marianne Palo (Isonkyrön Metsästys- ja Ampumaseura)
Mika Piipponen (Kuusankosken Ampujat)
Henna Viljanen (Poliisien Ampumaseura)

2020-ryhmä (5)
Björn Friman (Esbo Skytteförening)
Inka Havukainen (Kiteen Ampujat)
Jenna Kuisma (Poliisien Ampumaseura)
Katarina Långström (Kyrkslätt Skytteförening)
Saana Tattari (Hämeenlinnan Ampumaseura)

300m

A-maajoukkue (3)
Juho Autio (Oulun Metsästys- ja Ampumaseura)
Antti Puhakka (Haminan Ampumaseura)
Juha Rutonen (Haminan Ampumaseura)

Paralympia, kivääri

Maajoukkue (2)
Timo Keskisimonen (Raahen Ampujat)
Jarkko Mylly (Haapajärven Ampumaseura)

Nuorten maajoukkue (1)
Nico Järvinen (Mäntsälän Urheilijat)

Pistooli

A-maajoukkue (1)
Karri Turunen (Nurmeksen Ampumaseura)

B-maajoukkue (5)
Sari Björnholm (Mikkelin Ampujat)
Ari Huhtamäki (Rauman Seudun Urheiluampujat)
Reetta Hynninen (Poliisien Ampumaseura)
Ritva Karri (Kokkolan Metsästys- ja Ampumaseura)
Elina Silver (Turun Seudun Ampujat)

Nuorten maajoukkue – 2020-ryhmä (5)
Arttu Ihalainen (Pieksämäen Seudun Ampujat)
Konsta Kivi (Turun Seudun Ampujat)
Julia Palmgren (Mikkelin Ampujat)
Niko Roos (Rauman Seudun Urheiluampujat)
Maija Pärri (Rauman Seudun Urheiluampujat)

Iso- ja vakiopistooli

B-maajoukkue (3)
Teemu Lahti (Lahden Ampumaseura)
Ari Meinander (Sysmän Sisu)
Marko Talvitie (Lehtimäen Ampujat)

Haulikko

Trap

A-maajoukkue (7)
Noora Antikainen (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)
Jukka Laakso (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)
Satu Mäkelä-Nummela (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)
Eemil Pirttisalo (Ruotsalon Metsästysyhdistys)
Marika Salmi (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)
Vesa Törnroos (Lahden Ampumaseura)
Mopsi Veromaa (Sibbo Skyttegille)

B-maajoukkue (3)
Vesa Järvinen (Trapp-73, para)
Mirka Kyyrönen (Sibbo Skyttegille)
Jukka Salmela (Pohjois-Hämeen Ampujat)

Nuorten maajoukkue – 2020-ryhmä (3)
Matias Koivu (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)
Niko Kopra (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)
Vili Kopra (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)

Kaksoistrap

A-maajoukkue (2)
Simo Köylinen (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)
Sami Ritsilä (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)

B-maajoukkue (1)
Juuso Ikävalko (Pieksämäen Seudun Ampujat)

Nuorten maajoukkue – 2020-ryhmä (1)
Miki Ylönen (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)

Skeet

A-maajoukkue (6)
Niina Aaltonen (Rauman Seudun Urheiluampujat)
Marjut Heinonen (Oulun Seudun Haulikkoampujat)
Heidi Hämäläinen (Sibbo Skyttegille)
Oskari Kössi (Sibbo Skyttegille)
Timo Laitinen (Sibbo Skyttegille)
Tommi Takanen (Lahden Ampumaseura)

B-maajoukkue (4)
Kaisa Kurki (Ala-Hämeen Ampujat)
Lauri Leskinen (Sibbo Skyttegille)
Miikka Peltonen (Honkajoen Seudun Ampujat)
Katja Poutanen (Hyvinkään Metsästysampujat)

Nuorten ryhmä (2)
Sami Aaltonen Rauman Seudun Urheiluampujat)
Eetu Kallioinen (Ala-Hämeen Ampujat)

2020-ryhmä (4)
Aleksi Ahokas (Ala-Hämeen Ampujat)
Samuli Ahokas (Ala-Hämeen Ampujat)
Lari Pesonen (Ilomantsin Erämiehet)
Timi Vallioniemi (Ala-Hämeen Ampujat)

Liikkuva maali

A-maajoukkue (3)
Tomi-Pekka Heikkilä (Kymppi 64)
Krister Holmberg (Raseborgs Skyttar)
Heikki Lähdekorpi (Satakunnan Ampujat)

B-maajoukkue (1)
Sami Heikkilä  (Kymppi 64)
Topi Hulkkonen (Etelä-Saimaan Ampujat)
Niklas Hyvärinen (Raseborgs Skyttar)
Elli Räsänen (Kuopion Ampuma- ja Metsästysseura)

Haastajaryhmä (2)
Mika Heikkilä (Kymppi 64)
Jani Suoranta (Kymppi 64)

Sporting-juniorivalmennusryhmät

A-valmennusryhmä
Juha Manninen (RaaA)
Sami Alkku (TorSa)
Jarkko Rissanen (TorSa)
Oliver Ojansuu (SSG)

Haastajaryhmä
Juhani Moilanen (OSH)
Oliver Lindh (SSG)
Ukko-Pekka Mäkinen (TorSa)
Pekka Romppanen (MKMS)
Wilhelmina Wadstein (SSG)