Valmennusryhmät 2018

Kivääri

A-maajoukkue (3)
Miehet: Cristian Friman (Esbo Skytteförening), Juho Kurki (Kankaanpään Ampumaurheilijat), Aleksi Leppä (Haminan Ampumaseura)

B-maajoukkue (4)
Naiset: Emmi Hyrkäs (Simpeleen Hahlo), Mira Mäkelä (Lappajärven Ampujat), Annika Sihvonen (Savonlinnan Metsästys- ja Ampumaseura)
Miehet: Joni Stenström (Raseborgs Skyttar)

Nuorten maajoukkue (5)
Tytöt: Viivi Kemppi (Myllykosken Ampujat), Marianne Palo (Isonkyrön Metsästys- ja Ampumaseura), Henna Viljanen (Kyrkslätt Skytteförening)
Pojat: Matias Kiuru (Poliisien Ampumaseura), Sebastian Långström (Kyrkslätt Skytteförening)

300m kivääri
Miehet (3): Juho Autio (Oulun Metsästys- ja Ampumaseura), Juho Kurki (Kankaanpään Ampumaurheilijat), Aleksi Leppä (Haminan Ampumaseura)

Pistooli

A-maajoukkue (5)
Naiset: Reetta Hynninen (Poliisien Ampumaseura), Ritva Karri (Kokkolan Metsästys- ja Ampumaseura),
Elina Silver (Turun Seudun Ampujat)
Miehet: Joonas Kallio (Suomussalmen Urheiluampujat), Klaus Tupi (Turun Seudun Ampujat)

Nuorten maajoukkue (2)
Pojat: Esa Savola (Lappajärven Ampujat):
Tytöt: Maija Pärri (Rauman Seudun Urheiluampujat)

Iso- ja vakiopistooli (3)
Miehet: Joonas Kallio (Suomussalmen Urheiluampujat), Teemu Lahti (Lahden Ampumaseura), Marko Talvitie (Lehtimäen Ampujat)

Trap

A-maajoukkue (8)
Naiset: Noora Antikainen (Orimattilan Seudun Urheiluampujat), Satu Mäkelä-Nummela (Orimattilan Seudun Urheiluampujat), Marika Salmi (Orimattilan Seudun Urheiluampujat), Mopsi Veromaa (Sibbo Skyttegille)
Miehet: Vili Kopra (Orimattilan Seudun Urheiluampujat), Jukka Laakso (Orimattilan Seudun Urheiluampujat), Eemil Pirttisalo (Ruotsalon Metsästysyhdistys), Vesa Törnroos (Lahden Ampumaseura)

Nuorten maajoukkue (2): Matias Koivu (Orimattilan Seudun Urheiluampujat), Teemu Ruutana (Längelmäen Seudun Ampujat)

B-maajoukkue (1): Mirka Kyyrönen (Sibbo Skyttegille)

Kaksoistrap (1): Sami Ritsilä (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)

Skeet

A-maajoukkue (6)
Naiset: Marjut Heinonen (Oulun Seudun Haulikkoampujat)
Miehet: Eetu Kallioinen (Ala-Hämeen Ampujat), Oskari Kössi (Sibbo Skyttegille), Timo Laitinen (Sibbo Skyttegille), Tommi Takanen (Lahden Ampumaseura), Timi Vallioniemi (Ala-Hämeen Ampujat)

B-maajoukkue (6)
Naiset: Niina Aaltonen (Rauman Seudun Urheiluampujat), Heidi Hämäläinen (Sibbo Skyttegille)
Miehet: Aleksi Ahokas (Ala-Hämeen Ampujat), Samuli Ahokas (Ala-Hämeen Ampujat), Miikka Peltonen (Honkajoen Seudun Ampujat), Lari Pesonen (Ilomantsin Erämiehet)

Nuorten maajoukkue (1): Sami Aaltonen (Rauman Seudun Urheiluampujat)

Liikkuva maali

A-maajoukkue (4)
Tomi-Pekka Heikkilä (Kymppi 64), Krister Holmberg (Raseborgs Skyttar), Topi Hulkkonen (Etelä-Saimaan Ampujat), Heikki Lähdekorpi (Satakunnan Ampujat)

B-maajoukkue (1): Sami Heikkilä (Kymppi 64)

IPC Kivääri

A-maajoukkue (2)
Miehet: Timo Keskisimonen (Raahen Ampujat), Jarkko Mylly (Haapajärven Ampumaseura)

Nuorten maajoukkue (1): Nico Järvinen (Mäntsälän Urheilijat)

IPC haulikko

A-maajoukkue (2): Vesa Järvinen (Trap-73), Juha Myllymäki (Kaustisen Pohjan-Veikot)

Sporting

Nuorten maajoukkue (6):
Tytöt: Liina Laine (Salon Seudun Ampujat), Wilhelmina Wadstein (Sibbo Skyttegille)
Pojat: Jarkko Rissanen (Tornion seudun Ampujat), Pekka Markkula (Satakunnan Ampujat), Ville Määttänen (Salon Seudun Ampujat), Oliver Ojansuu (Sibbo Skyttegille)