ADIDAKSEN ILMOITUS URHEILUAMPUJASSA
16.12.2005 klo 12:00
JAA  UUTINEN
FACEBOOKISSA

Urheiluampujassa 6/2005 on ilmoitus Adidaksen verryttelyasuista. Ohessa tarkennuttua tietoa toimintatavasta.

Adidakselta ilmoitettiin tänään 16.12. seuraava: Yksittäinen henkilö voi mennä ko. ilmoituksen kanssa suoraan urheilukauppaan ja ostaa ko. tuotteen ilmoituksessa olevalla hinnalla suoraan sieltä. Yksittäisiä ostoja ei tehdä laskutusperiaatteella, vaan normaalilla vähittäismyyntikaupan tavalla.

Mikäli kyseessä on suurempi ryhmätilaus, silloin tuotteet voi tilata suoraan ko. lomakkeella joko liikkeestä tai suoraan Adidakselta, joka toimittaa ne seuran haluaman lähimmän urheilutavaraliikkeen kautta seuralle. Tällöin tilauksessa tulee olla seuran nimi ja seuran hyväksyntä yhteyshenkilö yms. tietoineen.

Adidakselle lähetettävät yhteistilaukset osoitetaan sähköpostilla Kari Karstelalle: kari.karstela@adidas.fi