Kalervo Kummola jatkaa Suomen Olympiakomitean valtuuskunnan puheenjohtajana, Helena Wallden Ampumaurheiluliiton edustaja
30.10.2008 klo 12:00
JAA  UUTINEN
FACEBOOKISSA

Suomen Olympiakomitea ry:n yhdistyksen kokous valitsi Suomen Olympiakomitean valtuuskunnan jäsenjärjestöjen esitysten pohjalta keskiviikkona 29. lokakuuta. Valtuuskunnan jäsenten joukosta yhdistyksen kokous valitsi Kalervo Kummolan jatkamaan seuraavat neljä vuotta Suomen Olympiakomitean valtuuskunnan puheenjohtajana. Olli Puntila ja Sirpa Paatero valittiin varapuheenjohtajiksi. Ampumaurheiluliiton edustaja on liiton puheenjohtaja Helena Walldén.

Suomen Olympiakomitean valtuuskunta olympiadilla 2009-2012

Puheenjohtaja Kalervo Kummola, Suomen Jääkiekkoliitto

Varapuheenjohtajat Olli Puntila, Suomen Luisteluliitto ja Sirpa Paatero, Suomen Työväen Urheiluliitto

Valtuuskunnan jäsenet ja varajäsenet 29.10.2008-2012