Marko Räsänen neljäs Pilsenin isopistoolissa
8.5.2012 klo 12:00
JAA  UUTINEN
FACEBOOKISSA

Suomussalmen Urheiluampujien Marko Räsänen sijoittui neljänneksi isopistoolissa Tshekin Pilsenissä käydyssä Liberation GP:ssä. Hänen tuloksensa oli 580. Voiton vei Puolan Pjotr Daniluk, jonka tulos oli 585.

Krister Holmberg nappasi seitsemännen sijan miesten 50m liikkuvan maalin 60 laukauksen kisassa. Raseborgs Skyttar -seuran konkari tähtäsi 591 pistettä. Kesäkuussa 19 vuotta täyttävä Sami Heikkilä jatkoi hyviä suorituksiaan sijoittumalla yhdeksänneksi tuloksella 589. Muutama päivä aikaisemmin Kymppi 64 -seuran ampumaurheilija tähtäsi 10m normaalijuoksuissa 577 pistettä ja sijoittui toiseksi hävittyään kultamitaliottelussa Ruotsin Emil Martinssonille 3-6.

Liberation GP:n kaikki tulokset löydät täältä.