Kilpailut

Tulevat kilpailut | Menneet kilpailut

huhtikuu 2019
14.04 - 28.08.2019 Maakunnallinen 50m kiväärin makuun sarjakilpailu Lounais-Suomi
heinäkuu 2019
11.07 - 05.09.2019 Kantola Cup Häme
20.07.2019 Suvisarja Lammin osakilpailu Häme
20.07 - 21.07.2019 Heinänkaato 25m ja Nokian Vapaa 50m pistoolit, EM -näyttökilpailu Häme
20.07 - 21.07.2019 Kaakkois-Suomen 50m kiväärin mestaruuskilpailu Kaakkois-Suomi
20.07 - 21.07.2019 Kaakkois-Suomen AM, 50m ja 25m pistoolilajit, Mikkeli Kaakkois-Suomi
20.07 - 21.07.2019 Lappia GP Skeet, Tornio Lappi
20.07.2019 VII Salon Kymmenykset -makuu Lounais-Suomi
20.07.2019 SM Kansallinen Trap, M, Seinäjoki Pohjanmaa
20.07 - 21.07.2019 SM Compak, Oulu Pohjois-Pohjanmaa
21.07.2019 Jyväskylän kisat Keski-Suomi
21.07.2019 Unkan pistoolipäivät, Lehtimäki Pohjanmaa
21.07.2019 Heinäkuun 1-trap (Beretta 1-cup osakilpailu), Ylistaro Pohjanmaa
26.07 - 28.07.2019 25m ja 50m pistoolin SM, M ja N + kaikki LV-sarjat, Laukaa Keski-Suomi
27.07.2019 Kultahippujen ruutifinaali, Hyvinkää Etelä-Suomi
27.07 - 28.07.2019 SM Trap ikäkausi 2019, Orimattila Häme
27.07 - 28.07.2019 Heinäkuun 300m kiväärikilpailu, Hollola Lounais-Suomi
30.07.2019 Heinäkuun ilta A-Trap 50k 18:00, Kaustinen Pohjanmaa
31.07.2019 Heinäkuun Kilpailu, Nivala Pohjanmaa
elokuu 2019
02.08 - 04.08.2019 50 m kiväärin M, N ja LV-sarjojen SM, Salo Lounais-Suomi
03.08 - 04.08.2019 SM Trap (M, N ja N20), Mäntsälä Etelä-Suomi
03.08 - 04.08.2019 Kympin Eloliikkuva ja Hämeen aluemestaruuskilpailu, Kangasala Häme
03.08.2019 Liikkuvan maalin Itä-Suomen aluemestaruuskilpailu (ennätyskelpoinen), Kuopio Itä-Suomi
03.08 - 04.08.2019 SM Skeet (M, N ja N20), Siilinjärvi Itä-Suomi
03.08 - 04.08.2019 Fitasc Sporting ranking 100-150 kiekkoa. Ammutaan kahtena päivänä siten, että jaetaan porukka lauantaille tai sunnuntaille jolloin ampuvat kilpailun. Sunnuntaille varataan rankingin mukaan X määrä paikkoja. Ampuja saa itse valita päivän kumpana ampuu. Pori Lounais-Suomi
03.08.2019 TSA:n XXXII Mustaruutikisat, Halikko Lounais-Suomi
03.08.2019 Kansallinen skeet AM-kilpailu, Ylistaro Pohjanmaa
04.08.2019 Liikkuvan maalin 50m Aluemestaruuskilpailu Kaakkois-Suomi
07.08.2019 Isopistooli kilpailu, Peräseinäjoki Pohjanmaa
10.08 - 11.08.2019 SM Skeet Ikäkausi 2019, Hyvinkää Etelä-Suomi
10.08 - 11.08.2019 Liikkuvan maalin SM, M, N ja nuoret, Sipoo Etelä-Suomi
10.08 - 11.08.2019 50 m kiväärilajien nuorten SM, Mikkeli Kaakkois-Suomi
10.08 - 11.08.2019 25m pistoolilajien Pohjanmaan AM-kilpailu, Jalasjärvi Pohjanmaa
10.08.2019 Trapklockan 1-Trap 100 kiekkoa (ja SFS:n mestaruuskilpailu) Pohjanmaa
10.08 - 11.08.2019 300m kiväärilajien SM (Ikämiehet ja -naiset), OMAS 100 vuotta juhlakilpailu, Oulu Pohjois-Pohjanmaa
16.08 - 18.08.2019 25m ja 50m pistoolilajien Ikäkausisarjojen SM -kilpailut, Mikkeli Kaakkois-Suomi
17.08 - 18.08.2019 Liikkuvan maalin SM-kilpailu, Ikämiehet ja -naiset, Kuopio Itä-Suomi
17.08 - 18.08.2019 50m kiväärilajien SM (ikämiehet ja-naiset + vastaavat LV-sarjat), Kouvola Kaakkois-Suomi
17.08.2019 Sorsa Sporting Lappi
17.08.2019 Beretta cup 100k 10:00, Kaustinen Pohjanmaa
17.08 - 18.08.2019 SM Kansallinen skeet, Seinäjoki Pohjanmaa
18.08.2019 AM ESP 80 KIEKKOA Pohjois-Pohjanmaa
18.08.2019 AM Sporting 75 kiekkoa Pohjois-Pohjanmaa
24.08.2019 Hyvinkään Kansallinen skeet, Hyvinkää Etelä-Suomi
24.08 - 25.08.2019 Keski-Suomen Aluemestaruus kilpailu Keski-Suomi
24.08.2019 Kyröön Malja 2019, Isokyrö Pohjanmaa
25.08.2019 Loppi GP, Lopen Ampumaurheilukeskus Etelä-Suomi
25.08.2019 Hyvinkää Trap - Beretta 1-trap osakilpailu, Hyvinkää Etelä-Suomi
31.08 - 01.09.2019 Itä-Suomen aluemestaruuskilpailu pistoolilajeissa 31.8.-1.9.2019 Itä-Suomi
31.08 - 01.09.2019 HW-Hunt ESP 200 SM, Pietarsaari Pohjanmaa
syyskuu 2019
06.09 - 08.09.2019 Lounais-Suomen aluemestaruuskilpailut, Salo Lounais-Suomi
07.09 - 08.09.2019 Etelä-Suomen aluemestaruuskilpailut (pistooli+pienoiskiv.) Etelä-Suomi
07.09 - 08.09.2019 SuperFinaali, Hollola Etelä-Suomi
07.09 - 08.09.2019 Mäntsälä Trap (1-Trap), Mäntsälä Etelä-Suomi
07.09 - 08.09.2019 Hämeen alueen mestaruuskilpailut pistooli ja pienoiskivääri. Huomaa muuttunut ajankohta!!!! Häme
07.09 - 08.09.2019 Keski-Suomen aluemestaruuskilpailut 50m kivääri, Leppävesi Keski-Suomi
07.09.2019 Kansallinen Trap, Aluemestaruuskilpailu, Jurva Pohjanmaa
08.09.2019 Syysmusketti 2019 ja Hämeem alueen mestaruuskilpailu mustaruutilajeissa Etelä-Suomi
08.09.2019 Syyskisa 2019, Jämsänkoski Keski-Suomi
14.09.2019 SM Kaksoistrap, kaikki sarjat, Orimattila Häme
14.09.2019 Rio-Trap (BERETTA 1-CUP Finaalikisa) Häme
15.09.2019 SM Trap Mixed, Orimattila Häme
21.09.2019 OMAS 100v ilma-ase cup 4. osakilpailu Pohjois-Pohjanmaa
lokakuu 2019
12.10 - 13.10.2019 Arvi Tiinuksen muistokilpailut Häme
19.10.2019 OMAS 100v ilma-ase cup 5. osakilpailu Pohjois-Pohjanmaa
20.10.2019 Villen Pytty- Vilho Humpaksen muistokilpailu Häme
25.10 - 26.10.2019 Isojoki kisa, Isojoki Pohjanmaa
26.10 - 27.10.2019 Loviisan ilma-asekisa Etelä-Suomi
marraskuu 2019
01.11 - 03.11.2019 Ilma-ase kilpailu, Kauhajoki Pohjanmaa
02.11.2019 Tauno Kärjen Muistokilpailu, Kankaanpää Lounais-Suomi
09.11.2019 Keskarin kisat Etelä-Suomi
09.11.2019 Alavuden ilma-asekilpailut, Alavus Pohjanmaa
15.11 - 17.11.2019 Härmäläinen Kinkkukisa 2019 XVIII, Ylihärmä Pohjanmaa
16.11 - 17.11.2019 Kankaanpää Open 2019, Kankaanpää Lounais-Suomi
16.11.2019 Marraskuun Kilpailu Pohjois-Pohjanmaa
16.11.2019 OMAS 100v ilma-ase cup 6. osakilpailu Pohjois-Pohjanmaa
23.11 - 24.11.2019 Kisakallion Air Gun Competition, Lohja Etelä-Suomi
23.11.2019 Selänne Match ilma-asekilpailu, Haapajärvi Pohjanmaa
23.11 - 24.11.2019 Vanhan Paukun Syyskisat, Lapua Pohjanmaa
29.11 - 01.12.2019 LehA:n Oma Sp -Joulukisat, Lehtimäki Pohjanmaa
30.11.2019 Tonttumatsi, Ylivieska Pohjanmaa
joulukuu 2019
06.12 - 08.12.2019 47. Kupittaan Kisat, Turku Lounais-Suomi
13.12 - 15.12.2019 Esbo Träffen Etelä-Suomi
14.12.2019 Sepon kisa XI liikkuva maali, Kuopio Itä-Suomi
14.12.2019 OMAS 100v ilma-ase cup 7. osakilpailu ja finaali Pohjois-Pohjanmaa
19.12 - 20.10.2019 Lokakisa, Ilmajoki Pohjanmaa
26.12.2019 Tapaninpäivän ilma-asekilpailu, Haapajärvi Pohjanmaa
28.12 - 29.12.2019 Välipäiväkilpailu, Jalasjärvi Pohjanmaa
tammikuu 2020
10.01 - 12.01.2020 St1 Loppiaiskisa, Ylistaro Pohjanmaa
17.01 - 19.01.2020 Espoo Open Etelä-Suomi
18.01 - 19.01.2020 Tammikuun kisa, Isokyrö Pohjanmaa
25.01 - 26.01.2020 10m liikkuvan maalin putoavan taulun SM-kilpailu, Kuopio Itä-Suomi
helmikuu 2020
01.02 - 02.02.2020 11. Markun ilma-asekilpailut, Mikkeli Kaakkois-Suomi
08.02 - 09.02.2020 Etelä-Suomen Alueen Ilma-asemestaruuskilpailut Etelä-Suomi
14.02 - 16.02.2020 Pohjanmaan Kultahippujen Aluemestaruuskilpailu, Kauhajoki Pohjanmaa
22.02 - 23.02.2020 Ilma-aseiden joukkue SM -kilpailu 2020, Mikkeli Kaakkois-Suomi
29.02 - 01.03.2020 10m liikkuvan maalin SM 2020 (ikäsarjat), Lappeenranta Etelä-Suomi
maaliskuu 2020
07.03 - 08.03.2020 10m liikkuvan maalin SM 2020 (N, M ja nuoret), Lappeenranta Kaakkois-Suomi
14.03.2020 Kokkolan ilma-asekilpailu Pohjanmaa
21.03 - 22.03.2020 Vanhan Paukun Kevätkisat, Lapua Pohjanmaa
huhtikuu 2020
03.04 - 05.04.2020 Ilmakiväärin ja ilmapistoolin SM-kilpailut, Turku Lounais-Suomi
toukokuu 2020
30.05 - 31.05.2020 49. Matin kilpailut, Mikkeli Kaakkois-Suomi
heinäkuu 2020
31.07 - 02.08.2020 50m kivääri SM M ja N sarjat, Kouvola Kaakkois-Suomi
elokuu 2020
07.08 - 09.08.2020 50m kiväärilajien nuorten SM, Inkoo Etelä-Suomi
15.08 - 16.08.2020 50 m kiväärin ikämiesten ja -naisten SM-kisat, Salo Lounais-Suomi
joulukuu 2020
18.12 - 20.12.2020 Esbo Träffen, Espoo Etelä-Suomi