Kilpailut

Tulevat kilpailut | Menneet kilpailut

lokakuu 2019
24.10 - 09.04.2020 ILMAOLYMPIA POHJANMAA CUP, Ylistaro ja Seinäjoki Pohjanmaa
marraskuu 2019
01.11 - 31.03.2020 IK Sarjakilpailu 2020 (SAL:n valtakunnallinen kotiratakilpailu) Muu...
maaliskuu 2020
28.03.2020 Ilmakiväärin makuun Itä-Suomen AM-kisat Itä-Suomi
28.03.2020 Ilmakiväärin asentojen Itä-Suomen AM-kisat Itä-Suomi
28.03.2020 Tukisarjojen Aluemestaruuskilpailu Kaakkois-Suomi
28.03 - 29.03.2020 Ilmaolympiapistoolin SM, Rauma SIIRRETTY ALUSTAVASTI MARRASKUULLE Lounais-Suomi
28.03.2020 Beretta english sporting cup 100-kiekkoa PERUTTU! Lounais-Suomi
28.03 - 29.03.2020 Aprillikisa, Ilmajoki PERUUTETTU! Pohjanmaa
29.03.2020 Nuorten KESKARIT Etelä-Suomi
29.03.2020 Beretta English Sporting Cup PERUTTU! Häme
29.03.2020 Kultahippu-AM Itä-Suomi
huhtikuu 2020
03.04 - 05.04.2020 Ilmakiväärin ja ilmapistoolin SM-kilpailut, Turku PERUTTU Lounais-Suomi
10.04 - 10.07.2020 Påsktrap 2020, Petalax KILPAILU PERUUTETTU! Pohjanmaa
11.04.2020 Nuorten KESKARIT Etelä-Suomi
11.04.2020 Pääsiäiskilpailu Häme
11.04.2020 Tipu- compak Pohjois-Pohjanmaa
18.04.2020 Beretta ESP CUP osakilpailu SSG PERUTTU! Etelä-Suomi
18.04 - 19.04.2020 Kultahippujen ilma-asefinaali, Kankaanpää PERUTTU Lounais-Suomi
18.04.2020 OMAS ilma-ase Cup kilpailu 2020 Pohjois-Pohjanmaa
19.04.2020 Beretta ESP CUP osakilpailu PERUTTU! Etelä-Suomi
25.04 - 26.04.2020 XIX Sepon Kisat, Turku PERUTTU Lounais-Suomi
25.04 - 26.04.2020 compak 200 Pohjanmaa
26.04 - 02.09.2020 50m kiväärin makuun maakunnallinen sarjakilpailu Lounais-Suomi
toukokuu 2020
02.05 - 03.05.2020 Nasta GP 2020, Hyvinkää: KILPAILU SIIRRETTY! Etelä-Suomi
02.05 - 03.05.2020 TUA:n vappukisat Häme
02.05.2020 I-Trap 100 kiekkoa, Kaustinen Pohjanmaa
03.05.2020 Beretta ESP CUP osakilpailu + finaali PERUTTU! Etelä-Suomi
03.05.2020 Vappu Vapaa 50m pistoolikilpailu Häme
09.05.2020 HlAS:n 145-vuotiskisat Häme
09.05.2020 TAITOKAARI-Trap Häme
09.05 - 10.05.2020 Kärki-Kisat (skeet & trap) Trap ranking, Siilinjärvi Itä-Suomi
09.05.2020 Jyväskylän pistoolikisa 2020 Keski-Suomi
09.05.2020 Toukokuun kilpailu, Nivala Pohjanmaa
09.05.2020 Pultti compak Pohjois-Pohjanmaa
16.05 - 17.05.2020 Ukko-Pekka kilpailu Kaakkois-Suomi
16.05 - 17.05.2020 Kevät makuu Säkylä Lounais-Suomi
16.05.2020 Mustikkavuoren pysty-pienoiskiväärillä, Ähtäri Pohjanmaa
17.05.2020 Trapklockan 2020, Petalax Pohjanmaa
21.05.2020 Helatorstain kuvio 100ls, Ylivieska Pohjanmaa
23.05 - 24.05.2020 Polar GP (skeet & trap ranking) kansainvälinen kilpailu, Hollola Etelä-Suomi
23.05 - 24.05.2020 Siluettikilpailu Etelä-Suomi
23.05 - 24.05.2020 Lounais-Suomen aluemestaruuskilpailu 300m, Säkylä Lounais-Suomi
23.05.2020 Alavuden Malja-Kilpailut, Alavus Pohjanmaa
23.05.2020 1-Trap 100 kiekkoa, Kaustinen Pohjanmaa
23.05 - 24.05.2020 SM English Sporting (200 kiekkoa), Oulainen Pohjois-Pohjanmaa
23.05.2020 Toukokuun Kilpailut Pohjois-Pohjanmaa
23.05.2020 OMAS Toukokuun ruutiasekilpailu 2020 Pohjois-Pohjanmaa
30.05 - 31.05.2020 49. Matin kilpailut, Mikkeli Kaakkois-Suomi
30.05.2020 Vakka-Suomen Kisat, Mynämäki Lounais-Suomi
30.05 - 31.05.2020 Oulu GP Skeet, Oulunsalo Pohjois-Pohjanmaa
kesäkuu 2020
06.06.2020 AM-kilpailu, kansallinen-Trap Kaakkois-Suomi
06.06 - 07.06.2020 Asepaja skeet, Seinäjoki Pohjanmaa
06.06.2020 Huhmarin paukut, Ylivieska Pohjanmaa
06.06.2020 Ähtärin pistoolikisa, Ähtäri Pohjanmaa
07.06.2020 Huissin pienoiskiväärikilpailu, Ilmajoki Pohjanmaa
10.06.2020 Pienoispistoolikilpailu, Peräseinäjoki Pohjanmaa
13.06 - 14.06.2020 Sako-Franchi GP, Loppi Etelä-Suomi
13.06.2020 Energia-Trap Häme
13.06 - 14.06.2020 6AOpen, Kouvola Kaakkois-Suomi
13.06 - 14.06.2020 HSA Piekkarikisa, Kauhava Pohjanmaa
13.06.2020 Pohjois-Pohjanmaan AM-kilpailut, Liikkuva Maali Pohjois-Pohjanmaa
14.06.2020 XIX Black Powder Varkaus Kaakkois-Suomi
27.06 - 28.06.2020 Kokkovuori GP (Skeet & Trap ranking), Lempäälä Häme
27.06 - 28.06.2020 Compak SM 2020, Iisalmi Itä-Suomi
27.06 - 04.07.2020 Karstulan 55. kansainvälinen ampumaviikko Keski-Suomi
27.06.2020 Automaatti Trap, AM kilpailu, Kaustinen Pohjanmaa
heinäkuu 2020
04.07 - 05.07.2020 St. Michel Skeet, Mikkeli Kaakkois-Suomi
04.07.2020 AM-kilpailu, kansallinen-Trap, Petalax Pohjanmaa
04.07.2020 Pohjois-Pohjanmaan AM-kilpailut, Villikarju NJ + Avoin Hirvi KL Pohjois-Pohjanmaa
07.07.2020 50m pistooli AM Pohjanmaa, Vaasa Pohjanmaa
08.07.2020 Huhmarin ilta, Ylivieska Pohjanmaa
10.07 - 12.07.2020 Salon 52. ampumakisat, Hajala Lounais-Suomi
11.07 - 12.07.2020 Hämeen alueen mestaruuskilpailut pistooli ja pienoiskivääri Häme
11.07 - 12.07.2020 Pohjolakiekko GP, trap ranking, Orimattila Häme
11.07 - 12.07.2020 Pogostan Kiulu Skeet ranking, Ilomantsi Itä-Suomi
11.07 - 12.07.2020 JSF Sporting Pohjanmaa
18.07 - 19.07.2020 Etelä-Suomen alueen mestaruuskilpailut pistooli ja pienoiskivääri Etelä-Suomi
18.07 - 19.07.2020 Heinänkaato 25m ja Nokian Vapaa 50m pistoolit Häme
18.07 - 19.07.2020 Lappia GP skeet ranking, Tornio Lappi
18.07.2020 VIII Salon Kymmenykset, Salo Lounais-Suomi
18.07.2020 Heinäkuun kilpailu, Nivala Pohjanmaa
18.07 - 19.07.2020 SM Kansallinen trap, ikäkausi ja LV, Seinäjoki Pohjanmaa
19.07.2020 Jyväskylän kisat 50m kivääri Keski-Suomi
24.07 - 26.07.2020 Mustaruudin PM-Kilpailu Häme
24.07 - 26.07.2020 XXXXVI Avoimet Luhangan kisat Keski-Suomi
25.07 - 26.07.2020 SM 300m 2020 Ikäkausisarjat Häme
25.07 - 26.07.2020 Automaattitrapin SM-kilpailu, Siilinjärvi Itä-Suomi
25.07 - 26.07.2020 SA Fitasc Ranking 125-kiekkoa, Pori Lounais-Suomi
25.07.2020 Kultahippujen ruutifinaali, Isokyrö Pohjanmaa
25.07 - 26.07.2020 Unkan pistoolipäivät, Lehtimäki/Alajärvi Pohjanmaa
25.07.2020 Ähtärin piekkarikisa Pohjanmaa
29.07 - 02.08.2020 12th International Junior Shotgun Cup, Orimattila Häme
31.07 - 02.08.2020 50m kivääri SM M ja N sarjat, Kouvola Kaakkois-Suomi
31.07 - 02.08.2020 25m ja 50m pistoolilajien SM ikäkausisarjat, Leppävesi Keski-Suomi
elokuu 2020
01.08 - 02.08.2020 SM Skeet N, M ja N20, Hyvinkää Etelä-Suomi
01.08 - 02.08.2020 Liikkuvanmaalin SM kisat Etelä-Suomi
01.08.2020 I-Trap 100 kiekkoa, Kaustinen Pohjanmaa
01.08.2020 AM Compak Pohjois-Pohjanmaa
07.08 - 09.08.2020 50m kiväärilajien nuorten SM, Inkoo Etelä-Suomi
08.08 - 09.08.2020 SM Trap ikäkausi, Mäntsälä Etelä-Suomi
08.08 - 09.08.2020 Sako Beretta Finlandia Open/SM Sporting, Sipoo Etelä-Suomi
08.08 - 09.08.2020 SM skeet ikäkausi, Hollola Häme
14.08 - 16.08.2020 Liikkuvan maalin SM-kilpailu, Ikämiehet ja -naiset, Kuopio Itä-Suomi
14.08 - 16.08.2020 Pistoolilajien SM, M, N ja vastaavat LV-sarjat, Mikkeli Kaakkois-Suomi
15.08.2020 SM Kansallinen Trap, sarja M Häme
15.08 - 16.08.2020 50 m kiväärin ikämiesten ja -naisten SM-kisat, Salo Lounais-Suomi
22.08.2020 SM kansallinen skeet, Loppi Etelä-Suomi
23.08.2020 Hyvinkää Trap, Beretta 1-Cup osakilpailu Etelä-Suomi
28.08 - 30.08.2020 SM 300m 2020 M, N, M20 Häme
29.08 - 30.08.2020 SM Trap, M ja N orimattila Häme
syyskuu 2020
05.09 - 06.09.2020 SuperFinaali, skeet & Trap ranking, Hollola Etelä-Suomi
05.09.2020 Pollari ESP 140 Ranking 2020 Häme
05.09 - 06.09.2020 Keski-Suomen Am 50m kivääri Keski-Suomi
05.09 - 06.09.2020 50m kiväärin Lounais-Suomen aluemestaruuskilpailut, Säkylä Lounais-Suomi
05.09 - 06.09.2020 25m ja 50m pistoolilajien Lounais-Suomen aluemestaruuskilpailut, Säkylä Lounais-Suomi
12.09.2020 RIO-Trap Häme
12.09 - 13.09.2020 JSA:n 50v. Syyskisa Keski-Suomi
12.09 - 13.09.2020 OMAS aluemestaruuskilpailut OULU Pohjois-Pohjanmaa
25.09 - 25.07.2020 Aluemestaruuskilpailu, Skeet Kaakkois-Suomi
lokakuu 2020
17.10.2020 Syyskilpailu Häme
17.10 - 18.10.2020 Lokakisa, Ilmajoki Pohjanmaa
17.10.2020 OMAS ilma-ase cup 2020 Pohjois-Pohjanmaa
18.10.2020 Villen Pytty- Vilho Humpaksen muistokilpailu Häme
23.10.2020 Isojoki kisa Pohjanmaa
marraskuu 2020
06.11 - 08.11.2020 Puukkokisa, Kauhava Pohjanmaa
13.11 - 15.11.2020 Härmäläinen Kinkkukisa 2020 XIX, Ylihärmä Pohjanmaa
14.11.2020 Syys Matsi, Haapajärvi Pohjanmaa
21.11 - 22.11.2020 Vanhan Paukun Syyskisat, Lapua Pohjanmaa
21.11.2020 Marraskuun Kilpailu Pohjois-Pohjanmaa
21.11.2020 OMAS ilma-ase Cup 2020 Pohjois-Pohjanmaa
28.11.2020 Tonttumatsi, Ylivieska Pohjanmaa
joulukuu 2020
04.12 - 06.12.2020 48. Kupittaan Kisat Lounais-Suomi
04.12 - 06.12.2020 LehA:n Oma Sp -Joulukisat, Lehtimäki Pohjanmaa
11.12 - 13.12.2020 KSF ennätyskelpoinen Etelä-Suomi
12.12.2020 OMAS ilma-ase Cup 2020 Pohjois-Pohjanmaa
18.12 - 20.12.2020 Esbo Träffen, Espoo Etelä-Suomi
26.12.2020 Tapaninpäivän ilma-asekilpailu, Haapajärvi Pohjanmaa
27.12 - 29.12.2020 Välipäiväkilpailu, Jalasjärvi Pohjanmaa
tammikuu 2021
15.01 - 17.01.2021 Espoo Open Etelä-Suomi
30.01 - 31.01.2021 Pohjanmaan Alueen Ilmakivääri ja Ilmapistooli Aluemestaruuskilpailu, Ylihärmä Pohjanmaa
helmikuu 2021
05.02 - 07.02.2021 Kultahippuampujien pohjanmaan aluemestaruuskisa, Kauhava Pohjanmaa
06.02 - 07.02.2021 12. Markun ilma-asekilpailu Kaakkois-Suomi
toukokuu 2021
29.05 - 30.05.2021 50. Matin kilpailu Kaakkois-Suomi