Valmennuksen johtoryhmä

Valmennuksen johtaja, puheenjohtaja
Henna Torpo
040 676 1668
henna.torpo@ampumaurheiluliitto.fi

Hallituksen yhdyshenkilö
Satu Luoto
050 377 4716
satuluoto69@gmail.com

Päävalmentaja, kivääri
Leif Steinar Rolland
rolland@ampumaurheiluliitto.fi

Nuorten valmentaja, kivääri

Joni Stenström
040 675 4089
joni.stenstrom@ampumaurheiluliitto.fi

Päävalmentaja, pistooli
John Leighton-Dyson
jgld1504@gmail.com

Päävalmentaja, trap
Lesley Goddard
040 680 1797
lesley.goddard@ampumaurheiluliitto.fi

Nuorten valmentaja, paravalmentaja, trap ja kaksoistrap
Pekka Maunula
040 586 6061
pekka.maunula@ampumaurheiluliitto.fi

Päävalmentaja, skeet
Pietro Genga
pgenga@inwind.it

Nuorten maajoukkuevalmentaja, skeet
Jorma Korhonen
040 546 5280
jorma.j.korhonen@outlook.com

Liikkuva maali, lajivalmentaja
Ville Häyrinen
050 302 3300
ville_hayrinen@hotmail.com

Practical, lajikoordinaattori
Kari Kivistö
kari@kivisto.net