Valmentajat

Valmennuksen johtaja
Henna Torpo
040 676 1668
henna.torpo@ampumaurheiluliitto.fi

Kiväärilajit

Päävalmentaja
Leif Steinar Rolland
rolland@ampumaurheiluliitto.fi

Nuorten valmentaja

Joni Stenström
040 675 4089
joni.stenstrom@ampumaurheiluliitto.fi

Paravalmentaja
Timo Vaitiniemi
040 754 4745
timo.vaitiniemi@pp.inet.fi

300m kivääri, valmentaja
Tapio Kajan
040 553 7591
tapsakajan@gmail.com

Pistoolilajit

 

 

 

 

 

 

 

© Juha Saarinen

Pistoolilajien päävalmentaja
John Leighton-Dyson
jgld1504@gmail.com

Turun seudun urheiluakatemia
Juhani Forsman
050 569 2524
juhani.f@gmail.com

Haulikkolajit

Trap, päävalmentaja
Lesley Goddard
040 680 1797
lesley.goddard@ampumaurheiluliitto.fi

Trap ja kaksoistrap, nuorten valmentaja, paravalmentaja
Pekka Maunula
040 586 6061
pekka.maunula@ampumaurheiluliitto.fi

Skeet, päävalmentaja
Pietro Genga
pgenga@inwind.it

Skeet, nuorten valmentaja
Jorma Korhonen
040 546 5280
jorma.j.korhonen@outlook.com

Liikkuva maali

Lajivalmentaja
Ville Häyrinen
ville_hayrinen@hotmail.com
050 302 3300

Aseseppä, testaaja

Veijo Sivula
045 677 0599
vsivula@gmail.com