Valmentajat

Per-Ole Lindell

Valmennuksen johtaja
Per-Ole Lindell
0400 525 114
per-ole.lindell@ampumaurheiluliitto.fi

Kiväärilajit

Pirjo Peltola

Päävalmentaja, NOV, TSUA, paralympia lajikoordinaattori
Pirjo Peltola
040 591 5809
pirjo.peltola@ampumaurheiluliitto.fi

Mikko Mattila

Lajivalmentaja
Mikko Mattila
040 8366134
mikko.mattila@ampumaurheiluliitto.fi


Liikkuva maali, lajivalmentaja

Ville Häyrinen
ville_hayrinen@hotmail.com
050 302 3300

300m kivääri, valmentaja
Tapio Kajan
040 553 7591
tapsakajan@gmail.com

Aseseppä/testaaja
Veijo Sivula
045 677 0599
vsivula@gmail.com

Pistoolilajit

Timo McKeown

Pistoolilajien päävalmentaja, nuorten valmentaja
Timo McKeown
timo.mckeown@ampumaurheiluliitto.fi
050 382 7894

Iso- ja vakiopistooli, valmentaja
Timo McKeown
timo.mckeown@ampumaurheiluliitto.fi
050 382 7894

Turun seudun urheiluakatemia
Juhani Forsman
050 569 2524
juhani.f@gmail.com

Haulikkolajit

Kari Kopra

Trap päävalmentaja
Kari Kopra
050 587 0724
kari.kopra@gmail.com

Trap ja kaksoistrap lajivalmentaja, paravalmentaja
Pekka Maunula
040 586 6061
pekka.maunula@ampumaurheiluliitto.fi

Skeet, päävalmentaja
Tom Alderin
+46 707 522 525
tom.alderin@gmail.com

Pentti Saari

Skeet, nuorten valmentaja
Pentti Saari
0400 336 045
pentti.saari@luukku.com