Maajoukkueet 2023

Kivääri

Team 2024
Aleksi Leppä (Haminan Ampumaseura)

Team 2028
Essi Heiskanen (Pieksämäen Seudun Ampujat)
Aleksi Kasi (Isonkyrön Metsästys- ja Ampumaseura)
Viivi Kemppi (Myllykosken Ampujat)
Riku Koskela (Pohjois-Hämeen Ampujat)
Sebastian Långström (Kyrkslätt Skytteförening)
Marianne Palo (Isonkyrön Metsästys- ja Ampumaseura)
Lauri Syrjä (Asikkalan Ampumaseura)
Alexandra Rosenlew (Esbo Skytteförening)
Henna Viljanen (Kyrkslätt Skytteförening)

Juniors
Aino Nenonen (Simpeleen Hahlo)
Tuulevi Suomus (Vihdin Ampumaseura)

Para
Jarkko Mylly (Haapajärven Ampumaseura)
Sari Posio (Turun Seudun Ampujat)
Niina Seppälä (Mäntsälän Urheilijat)

300m
Juho Autio (Oulun Metsästys- ja Ampumaseura)
Riku Koskela (Pohjois-Hämeen Ampujat)
Aleksi Leppä (Haminan Ampumaseura)
Sebastian Långström (Kyrkslätt Skytteförening)
Henna Viljanen (Kyrkslätt Skytteförening)

Pistooli

Ryhmä 2028
Ella Hakala (Isonkyrön Metsästys- ja Ampumaseura)
Arttu Laulainen (Keiteleen Ampumaseura)
Esa Savola (Lappajärven Ampujat)

Iso/vakiopistooli
Teemu Lahti (Suomussalmen Urheiluampujat)
Jan Parhiala (Suomussalmen Urheiluampujat)
Marko Talvitie (Lehtimäen Ampujat)

Skeet

Team 2024
Marjut Heinonen (Oulun Seudun Haulikkoampujat)
Eetu Kallioinen (Ala-Hämeen Ampujat)
Oskari Kössi (Sibbo Skyttegille)
Lari Pesonen (Ilomantsin Erämiehet)
Tommi Takanen (Lahden Ampumaseura)
Timi Vallioniemi (Ala-Hämeen Ampujat)

Team 2028
Sami Aaltonen (Rauman Seudun Urheiluampujat)
Oskari Lehtimäki (Honkajoen Seudun Ampujat)
Ukko-Pekka Mäkinen (Tornionseudun Ampujat)

Challengers
Samuli Ahokas (Ala-Hämeen Ampujat)

Juniors
Lassi Kauppinen (Hyvinkään Metsästysampujat)
Nea Vallioniemi (Ala-Hämeen Ampujat)
Juha-Pekka Vähätalo (Kankaanpään Urheiluampujat)

Trap

Team 2024
Noora Antikainen (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)
Jukka Laakso (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)
Juho Mäkelä (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)
Satu Mäkelä-Nummela (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)
Mopsi Veromaa (Sibbo Skyttegille)

Team 2028
Eemil Pirttisalo (Ruotsalon Metsästysyhdistys)
Teemu Ruutana (Längelmäen Seudun Ampujat)

Challengers
Vili Kopra (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)
Joonas Pyhälä (Pohjois-Hämeen Ampujat)

Juniors
Kaarlo Hoppu (Pohjois-Hämeen Ampujat)
Samuel Ruusunen (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)
Saku Tallgren (Kiikalan Metsästysyhdistys)
Pihla Pulliainen (Kaustisen Pohjan-Veikot)

Para
Vesa Järvinen (Sibbo Skyttegille)
Juha Myllymäki (Kaustisen Pohjan-Veikot)

Liikkuva maali

Maajoukkue
Ida Heikkilä (Kymppi 64)
Krister Holmberg (Raseborgs Skyttar)
Niklas Hyvärinen (Raseborgs Skyttar)
Heikki Lähdekorpi (Satakunnan Ampujat)
Aaro Vuorimaa (Lapuan Seudun Ampujat)

Nuorten maajoukkue
Toni Annala (Jalasjärven Ampujat)
Aino Vaittinen (Hämeenlinnan Ampumaseura)

Practical

Lady Team
Anastasia Mustonen (Porkkalan Ampujat)
Lilian Telanne (Tampereen Urheiluampujat)
Reetta Paavola (Range Masters)
Saara Nyman, äitiyslomalla (Sibbo Skyttegille)
Anne Hautamäki (Pohjanmaa Practical)