Tehoryhmäurheilijat ja -valmentajat 2023

Kivääri (26)

Etelä-Suomi
Roni Airo (Keski-Uusimaan Ampumaseura)
Nicole Kamila (Raseborgs Skyttar)
Henrik Karlsson (Keski-Uusimaan Ampumaseura)
Emma Malinen (Kyrkslätt Skytteförening)
Antti Turunen (Keski-Uusimaan Ampumaseura)

Lounais-Suomi
Niko Elonen (Kankaanpään Ampumaurheilijat)
Sini Hyörtti (Rauman Seudun Urheiluampujat)
Santeri Kenola (Kankaanpään Ampumaurheilijat)
Olga Lähteenmäki (Säkylän Seudun Ampujat)
Elisabeth Mattsson (Turun Seudun Ampujat)
Maarit Nurmi (Kankaanpään Ampumaurheilijat)
Helmi Pietinalho (Salon Seudun Ampujat)

Itä-Suomi
Vertti Jauhiainen (Kuusankosken Ampujat)
Sonja Nenonen (Simpeleen Hahlo)
Hertta Pekonen (Etelä-Saimaan Ampujat)
Anna Pekonen (Etelä-Saimaan Ampujat)
Inka Raskila (Etelä-Saimaan Ampujat)
Martti Saraniemi (Pielisen Ampujat)
Sonja Siitonen (Simpeleen Hahlo)
Pinja Tapio (Kuusankosken Ampujat)
Noel Nissinen (Keski-Suomen Ampujat)
Kasper Kemppainen (Keski-Suomen Ampujat)
Sonja Myllys (Simpeleen Hahlo)

Pohjanmaa
Ville Ketolainen (Isonkyrön Metsästys- ja Ampumaseura)
Niko Antila (Härmän Seudun Ampujat)
Jonna Pukkila (Härmän Seudun Ampujat)
Nanna Uuttu (Isonkyrön Metsästys- ja Ampumaseura)
Markus-Pekka Dreyer Perkiömäki (Isonkyrön Metsästys- ja Ampumaseura)
Helena Dreyer-Perkiömäki (Isonkyrön Metsästys- ja Ampumaseura)
Elias Nurminen (Ilmajoen Ampujat)

Lappi
Johanna Uusitalo (Lapin Ampujat)

Kiväärin tehoryhmän alueiden vastuuvalmentajat:
Etelä-Suomi: Sami Airo
Lounais-Suomi: Sami Koskela, Jorma Lång
Itä-Suomi: Mari Backman-Hyrkäs
Lappi: Juho Autio
Pohjanmaa: Pekka Lager, Marko Mäkelä

Muut kiväärin tehoryhmävalmentajat:
Jari Soikkeli, Turun Seudun Ampujat
Marko Tanskanen, Keski-Suomen Ampujat
Nurmisto Jari, Rsa Rauma
Lehtinen Jari, Keski-Suomen Ampujat
Janne Terkola, Salon Seudun Ampujat (toimii myös pistoolin tehoryhmässä tarvittaessa)

Pistooli (13)
Otso-Aadolf Ahokangas (Kokkolan Metsästys- ja Ampumaseura)
Vilja-Alina Ahokangas (Kokkolan Metsästys- ja Ampumaseura)
Konsta Intonen (Vammalan Seudun Ampujat)
Leevi Intonen (Vammalan Seudun Ampujat)
Iivari Kelhä (Rauman Seudun Urheiluampujat)
Lasse Kurkela (Raseborgs Skyttar)
Joona Krivetz (Mikkelin Ampujat)
Emmi Pitkänen (Satakunnan Ampujat)
Minka-Maria Puumala (Kaustisen Pohjan-Veikot)
Peetu Puumala (Kaustisen Pohjan-Veikot), uusi
Johanna Rantalainen (Mikkelin Ampujat)
Lumi Saikkonen (Helsingin Varuskunnan Ampujat)
Lauri Kivistö (Kuortaneen Kunto), uusi

Pistoolin tehoryhmän vastuuvalmentaja: Juhani Forsman
Pistoolin muut tehoryhmävalmentajat: Kalle Kivi, Esko Tihinen, Petri Eteläniemi

Trap (8)
Joonas Heikkiniemi (Ruotsalon Metsästysyhdistys)
Viljami Kovanen (Mikkelin Ampujat)
Tuuli Lahtinen (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)
Aaro Peltoniemi (Kaustisen Pohjan-Veikot)
Jenna Riitala (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)
Elias Ruusunen (Asikkalan Ampumaseura)
Nea Tastula (Kaustisen Pohjan-Veikot)
Ellen Teerioja (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)

Trapin tehoryhmän vastuuvalmentaja: Maija Hoppu

Liikkuva maali (4)
Frans Laukka (Salon Seudun Ampujat)
William Wilkman (Raseborgs Skyttar)
Matias Pasanen (Varpaisjärven Vire)
Henri Karlsson (Kymppi 64)

Liikkuvan maalin tehoryhmän vastuuvalmentaja: Aaro Vuorimaa