Tehoryhmät 2022

Kivääri

Etelä-Suomi
Roni Airo (Keski-Uusimaan Ampumaseura)
Nicole Kamila (Raseborgs Skyttar)
Henrik Karlsson (Keski-Uusimaan Ampumaseura)
Emma Malinen (Kyrkslätt Skytteförening)
Tuulevi Suomus (Vihdin Ampumaseura)
Antti Turunen (Keski-Uusimaan Ampumaseura)

Valmentaja: Ari Mäkelä

Lounais-Suomi
Niko Elonen (Kankaanpään Ampumaurheilijat)
Mikko Helenius (Nokian Seudun Ampujat)
Sini Hyörtti (Rauman Seudun Urheiluampujat), uusi
Annika Karlsson (Kymppi-64)
Santeri Kenola (Kankaanpään Ampumaurheilijat)
Mikko Mantere (Hämeenlinnan Ampumaseura)
Elisabeth Mattsson (Turun Seudun Ampujat)
Maarit Nurmi (Kankaanpään Ampumaurheilijat)
Helmi Pietinalho (Salon Seudun Ampujat), uusi

Valmentajat: Sami Koskela, Jorma Lång

Itä-Suomi
Elina Bisi (Mikkelin Ampujat)
Vertti Jauhiainen (Etelä-Saimaan Ampujat)
Kaapo Jäppinen (Kuusankosken Ampujat)
Eino Kurki (Kuusankosken Ampujat), uusi
Santra Mauno (Kuusankosken Ampujat)
Sonja Myllys (Simpeleen Hahlo)
Sonja Nenonen (Simpeleen Hahlo)
Mika Piipponen (Kuusankosken Ampujat)
Martti Saraniemi (Pielisen Ampujat), uusi
Sonja Siitonen (Simpeleen Hahlo)
Pinja Tapio (Kuusankosken Ampujat)
Samuli Vainikka (Kuusankosken Ampujat)

Valmentajat: Mari Backman-Hyrkäs, Minna Parkko

Pohjanmaa
Niko Anttila (Härmän Seudun Ampujat)
Helena Dreyer-Perkiömäki (Isonkyrön Metsästys- ja Ampumaseura)
Markus-Pekka Dreyer-Perkiömäki (Isonkyrön Metsästys- ja Ampumaseura)
Ville Ketolainen (Isonkyrön Metsästys- ja Ampumaseura)
Miika Mäkelä (Lappajärven Ampujat)
Mira Mäkelä (Lappajärven Ampujat)
Jonna Pukkila (Härmän Seudun Ampujat)
Nanna Uuttu (Isonkyrön Metsästys- ja Ampumaseura), uusi

Valmentajat: Pekka Lager, Marko Mäkelä

Lappi
Johanna Uusitalo (Lapin Ampujat)

Valmentaja: Juho Autio

Pistooli

Sonja Aaltonen (Turun Seudun Ampujat)
Otso-Aadolf Ahokangas (Kokkolan Metsästys- ja Ampumaseura)
Vilja-Alina Ahokangas (Kokkolan Metsästys- ja Ampumaseura)
Konsta Intonen (Vammalan Seudun Ampujat)
Leevi Intonen (Vammalan Seudun Ampujat)
Iivari Kelhä (Rauman Seudun Urheiluampujat)
Lasse Kurkela (Raseborgs Skyttar)
Joona Krivetz (Mikkelin Ampujat), uusi
Vili Lappi (Vetelin Urheilijat)
Katja Makkonen (Mikkelin Ampujat)
Tuukka Metsälä (Lammin Ampumaseura)
Joonatan Neva (Pohjois-Hämeen Ampujat)
Emmi Pitkänen (Satakunnan Ampujat)
Minka-Maria Puumala (Kaustisen Pohjan-Veikot), uusi
Peetu Puumala (Kaustisen Pohjan-Veikot), uusi
Johanna Rantalainen (Mikkelin Ampujat)
Marika Röyhkiö (Esbo Skytteförening)
Lumi Saikkonen (Helsingin Varuskunnan Ampujat), uusi

Valmentajat: Petri Eteläniemi, Juhani Forsman, Anni Kelhä, Kalle Kivi, Esko Tihinen

Trap

Joonas Boren (Ruotsalon Metsästysyhdistys)
Arttu Eskola (Pohjois-Hämeen Ampujat)
Joonas Heikkiniemi (Ruotsalon Metsästysyhdistys)
Viljami Kovanen (Mikkelin Ampujat)
Tuuli Lahtinen (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)
Aaro Peltoniemi (Kaustisen Pohjan-Veikot)
Pihla Pulliainen (Ruotsalon Metsästysyhdistys)
Elias Ruusunen (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)
Samuel Ruusunen (Orimattilan Seudun Urheiluampujat)
Saku Tallgrén (Kiikalan Metsästysyhdistys)
Nea Tastula (Kaustisen Pohjan-Veikot)

Valmentaja: Maija Hoppu

Skeet

Artturi Ervasti (Oulun Seudun Haulikkoampujat)
Tommi Kaipia (Kaakkois-Suomen Haulikkoampujat)
Roope Kanninen (Iisalmen Ampujat)
Pietari Keisu (Tornionseudun Ampujat)
Lassi Kauppinen (Hyvinkään Metsästysampujat), uusi
Kaarlo Salonen (Euran Seudun Ampujat), uusi
Nea Vallioniemi (Ala-Hämeen Ampujat)
Matias Vyyryläinen (Pargas Skyttar)
Julia Ylimäinen (Tornionseudun Ampujat)

Valmentaja: Reijo Alkku